рука - ілюстрація мозку

Висновки з карантину

Цікаво, хто які отримав + з карантину «весна 2020»?

Для мене це період відновлення і переродження. Перший тиждень я відсипалась, нічого не робила, поставила на паузу всі плани, окрім домовлених зустрічей.

Другий тиждень був просто вибуховий. За покликом серця, я зголосилась на безкоштовне консультування. За 1 день більше 40 телефонних дзвінків та неймовірна кількість контактів у вайбер. Можете розуміти, що вистачило мене тільки на той 1 день, хоча люди й досі звертаються. Але, це був шикарний досвід. Я побачила, що люди, справді, розгублені і в паніці, дуже потребують якісної та доступної психологічної та медичної допомоги.

Існуюча в Україні система не забезпечує цієї допомоги. Сімейні лікарі, замість того, щоб консультувати своїх пацієнтів, знайшли контакти групи лікарів цього проекту, та відправляють до них. Одна жінка казала «Я дзвонила на швидку, вони дали мені ваш номер телефону». Розумію, що це можна списати на професійне вигоряння чи небажання нести відповідальність. Але, першопочатково, вважаю, що це недосконалість системи і, як результат, люди залишені сам на сам зі своїми проблемами.

З 1 квітня почалась друга хвиля медичної реформи, під яку підпадає наша лікарня – то якийсь нонсенс! Оплата лікарю за пролікований випадок в стаціонарі – менше 5 гривень. Дорогі ліки, які держава виділяла безкоштовно, пацієнти тепер змушені будуть купувати самостійно, регулярно, роками. Чи зможуть вони це робити? Як це вплине на їхнє здоров’я і життя? А на їхніх родичів, стосунки?

Всі ці події були добрим поштовхом переосмислити свою професійну діяльність. З’явилися нові ідеї що ще я можу робити корисного для людства. Поки що не озвучую. )) Мої діти, нарешті, бавляться втрьох, не бігають в школу, на всілякі заняття, і я бачу як вони здружуються, помагають одне одному, хоч і без конкуренції не обходиться.

Тому, однозначно, період карантину «весна 2020» дав +++. Будуть зміни, будуть втрати, надіюсь, мінімальні. В житті немає жодних гарантій, а стабільність – ілюзія. І, якщо ви це знаєте та приймете, то швидше і легше адаптуєтесь.

Що ви думаєте про цю кризу? Якщо бачите позитивні моменти, ставте +++ у коментарях, діліться!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору
Догори