Лікування депресії - Львів

Що таке депресія?

Знижений настрій, швидка втомлюваність, втрата радості, сенсів.

Як подолати депресію? За допомогою психотерапії методом КПТ, при потребі – антидепресанти. 

Як лікувати депресію? Розібратися у причинах депресії допоможе психолог. Допоможу подолати депресію у Львові очно або онлайн.

Психолог Оксана Матвісів
чоловік - депресія

Чому важливо лікувати депресію, а не чекати, що само пройде? Тому що цей розлад сильно впливає на настрій людини, її стосунки на роботі і в сім’ї, побудову кар’єри, виконання побутових обов’язків. Ви можете зовсім не мати сил на щоденні справи, уникати спілкування з друзями, почуватись сумно і самотньо, нікому не потрібним.

І все це суттєво погіршує вашу якість життя, забирає радість, перешкоджає самореалізації та якісним, наповненим стосункам.

Психотерапевт допоможе, якщо є симптоми депресії:

 • Сумно, негативний настрій, почуття провини.
 • Нічого не приносить радості і задоволення.
 • Почуття самотності.
 • Все “не так” – “я погана, люди погані, світ нестабільний, немає заради чого жити”.
 • Втома
 • Важко приймати рішення, невпевненість, сумніви.
 • Серйозні труднощі з концентрацією уваги.
 • Занижена самооцінка, уникнення спілкування.
 • Порушення сну, виражені коливання апетиту.
жінка - депресія

Причини депресії

Причиною депресії можуть бути різні чинники: стресові події, генетика, біохімічні порушення в нейротрансмітерних системах мозку, низька самооцінка… В процесі психотерапії, нам важливо не тільки усунути симптоми депресії, але й позбутися причин захворювання, визначити відповідне лікування, оскільки депресія буває легка, середня і важкого ступеню вираженості. Найбільш ефективною терапією при депресії є когнітивно-поведінков та фармакотерапія антидепресантами.

Лікування депресії 

Шалений ритм життя, вимоги соціуму, карантин, у зв’язку з пандемією, втрата роботи і обмеження в реальному спілкуванні – негативно вплинули на емоційний стан багатьох людей, додали тривоги, почуття безпорадності і нестабільності. 

Дослідження, опубліковане в журналі Lancet Regional Health – Americas, показало, що у 2021 році 32,8% дорослих у США відчували підвищені симптоми депресії, порівняно з 27,8% дорослих у перші місяці пандемії в 2020 році та 8,5% до пандемії. «Показники депресії з часом не знижувалися і не залишалися на тому ж рівні, — на диво, вони зросли», — сказала провідний автор Кетрін Еттман, докторант Школи громадського здоров’я Брауна, керівник апарату та директор стратегічних ініціатив у Офіс декана Школи громадського здоров’я Бостонського університету.

Лікування депресії у Львові

Якщо ви спостерігаєте у себе або у когось з близьких симптоми депресії більше 2х тижнів, то пройдіть курс когнітивно-поведінкової терапії у Львові чи онлайн. Згідно рекомендацій, основаних на довготривалих дослідженнях NICE | The National Institute for Health and Care Excellence, Великобританія для лікування депресії

 • легкого ступеню вираженості – метод першого вибору КПТ
 • помірного ступеню вираженості – або КПТ, або антидепресанти
 • важкого ступеню вираженості – поєднання антидепресантів та КПТ
 • у дітей та підлітків – КПТ, сімейна терапія, інтерперсональна; якщо ефекту немає, тоді антидепресанти.

Також, важливо відзначити чи присутні у вас суїцидальні думки. Якщо так, то не зволікайте, звертайтесь на консультацію психолога у Львові або онлайн, щоб розібратись з цим. Разом ми зможемо знайти вихід з ситуації, яка вас тривожить.

Симптоми депресії

Основні симптоми депресії – це тріада: 1. пригнічений настрій (сумно), 2. знижена рухова активність, 3. погіршення когнітивних функцій (пам’ять, увага, мислення). 

Перші симптоми депресії, зазвичай, проявляються як розчарування у житті, туга, відчуття безвиході й безперспективності. Можлива підвищена тривожність, відчуття безглуздості життя, відмова від улюблених інтересів і занять, які раніше приносили радість. Небезпечні симптоми депресії – зниження самооцінки й суїцидальні думки, постійні самозвинувачення.

За допомогою Опитувальника PHQ-9 на сторінці Онлайн-тести, ви зможете зорієнтуватися щодо свого стану.

Як вилікувати депресію назавжди?

На жаль, жодних гарантій, що депресія більше не повернеться, немає. Адже життя непередбачуване, стаються різні стресові ситуації, які можуть вивести вас з рівноваги. Проте, в процесі психотерапії методом КПТ, ви отримаєте знання і розуміння, інструменти, конкретні техніки, використовуючи які, зможете справитися зі стресами та попередити повернення депресії. Я все дуже детально пояснюю і навчу вас бути “самому собі терапевтом”, щоб, в разі потреби, ви самостійно дали собі ради. 

На останній сесії ми підводимо підсумки і складаємо “скриньку швидкої допомоги”, де виписуємо що для вас було найкориснішим та найефективнішим, обговорюємо як ви можете ще більше розкрити свій потенціал та насолоджуватися життям. 

Крім того, після завершення терапії, якщо ви матимете потребу з інших питань, то завжди можете повернутись.

Як вийти з депресії: що робити?

На першій-другій сесії, які є діагностичними, обговорюємо що з вами відбувається, як впливає на вас і ваше життя і який спосіб лікування депресії у Львові для вас підходить. Консультації психотерапевта можуть бути очними чи по відеозв’язку. Психотерапія може проводитися для вас та ваших близьких, щоб вони краще розуміли ваш стан і як вони можуть допомогти.

Окрім когнітивно-поведінкової психотерапії, при депресії може бути потрібне призначення антидепресантів. Для цього я можу порадити фахового лікаря психіатра, який працює приватно зі збереженням конфіденційності, або в державному закладі. 

Будьте певні, що депресію можна подолати, не опускайте рук, обов’язково звертайтесь на очну консультацію психолога у Львові або онлайн з любого куточка світу.

Як записатись на консультацію психолога?

Залишити заявку

Зателефонуйте за вказаним на сайті номером, або залиште заявку через контактну форму.

Призначення консультації

Психолог вам перетелефонує. Ми узгодимо час консультації - у кабінеті чи по відео-зв'язку.

Крок до змін

Прийдіть на прийом та почніть зміни у вашому житті. Не зволікайте та дійте!

З радістю застосую весь свій досвід та професіоналізм для вирішення вашого запиту! Я впевнена, що ви народжені для життя у щасті! Якщо у вас це не так, якщо ви заплуталися, не бачите виходу, втратили віру у себе, в партнера, в стосунки – телефонуйте, я вам допоможу отримати бажане!
Оксана Матвісів
Оксана Матвісів
Прокрутити вгору
Догори